fbpx

סיפור הגבורה של מינה קוודרט גרוס וזאב וולף קמפלר

מינה קוודרט גרוס וזאב וולף קמפלר

גיבורי היום שלנו הם מינה קוודרט גרוס וזאב וולף קמפלר ז"ל. זוג שהשלים זה את זה, וידע לתת אחד לשניה, ואחת לשני, כוחות להמשיך הלאה, אל מול כל מכשול אפשרי – זוג שגידל משפחה לתפארת!

מינה קוודרט גרוס ז"ל עברה דרך ארוכה עד הגעתה לארץ המיועדת, ישראל. היא ומשפחתה עברו ממחנה אחד לאחר תחת חוסר שינה, רעב, קור ותנאים קשים מנשוא, רוב האנשים היו מתייאשים – אבל מינה הצליחה למצוא את הכוחות והתגברה. לא פעם מצאה את עצמה עושה מעשים שהיו עלולים לעלות לה בחייה, הכל כדי לדבוק בחיים. כך היה כאשר עברה בצורה מפתיעה מתור של נשים ש"לא יודעות לתפור" לתור של "יודעות לתפור", אחד הנאצים הבחין בכך, אבל מינה המשיכה כרגיל, והדבר חלף – קור רוח מעורר השראה!

גם עם תום המלחמה כאשר מינה מצאה עצמה לבדה, ללא משפחה, מינה מצאה את הכוחות ולבסוף הצליחה לעלות לארץ ישראל, הכל כדי לשמור על הגחלת המשפחתית. גם באוניה, כאשר היה נראה שהארץ קרובה מתמיד, הבריטים עצרו את האוניה ושלחו את מינה לקפריסין, יחד עם שאר חברי האוניה. גם פה מינה מצאה את הכוחות.

לבסוף מינה הצליחה לעלות לארץ ישראל, שם הכירה בחלוף הימים את מי שיהיה לבעלה ואבי ילדיה, זאב וולף קמפלר ז"ל, בונה הארץ, איש מלא השראה ועשייה!

במהלך חייה, למרות הקשיים ומשקעי העבר, מינה עשתה מאמצים רבים לדחוף קדימה, ולהקנות לילדיה חיים טובים ותקינים. מינה לא יכלה לדבר על מה שחוותה, היא זעקה בלילה מהקושי, אבל סירבה לחשוף את ילדיה לכך, היא ביקשה להשתלב בחיים למרות השתיקה, בכל כוחה עשתה מאמצים להמשיך לחייך ולתרום לחברה – לתת מעצמה, ולהיות אם מסורה ודוגמה לילדיה, למרות הקושי – אין גדולה נעלה יותר מכך!

המעשים והרצון להמשיך קדימה, הם אלו שחיזקו את הקשר בין השניים שכן, זאב היה ידוע כבחור פעיל וחרוץ, בעל סיפור חיים לא פחות ממלא השראה – זוגיות שכזו, היוותה את המפתח לאהבה והחיבור הגדול, עליו נספר עוד בהמשך.

מאז ומתמיד זאב היה איש עשייה, פעיל, מתנדב, אוהב אדם, חלוץ. בגיל צעיר החליט כי הוא עולה לארץ, התנדב בתנועת בית"ר, ואף הקים סניף של התנועה, כפעיל בלח"י ובאצ"ל, זאב מצא עצמו גם יושב בכלא עכו. למרות הכל, זאב היה איש אוהב אדם, העובדה שהבריטים ביקשו להעניש אותו, לא מנעה ממנו להתגייס בשלב מאוחר יותר לצבא הבריטי, הכל כדי לסייע במאמץ המלחמתי כנגד הגרמנים – גדולת רוח נדירה!

זאב היה בונה הארץ, חבר של ראש הממשלה לשעבר מנחם בגין, הוא היה ממקמי קופת חולים לאומית, התנדב להג"א, ועשה עוד ועוד, כמו שמנעורים הקים דברים, כך היה גם בתור אדם בוגר, תמיד עם חיוך, אופטימיות, הומור ואהבה בלתי נגמרת למוזיקה ולאנשים – בונה הארץ, מלח הארץ -השראה!

האבה של זאב ומינה הייתה משהו מיוחד, הוא זיהה את כוחות הנפש שלה, וגם ידע את שעבר עליה, הוא תמך אותה גם בלילות הקשים כאשר זעקה משנתה, הוא ידע להרגיע אותה, ולתת לה את התמיכה הנדרשת כדי שתוכל להמשיך, היא מצידה ניסתה תמיד להתגבר על הקושי, ולחייך, בשבילו ובשביל ילדיהם.

לשניים נולדו שני ילדים נהדרים, פיני ויפה, רוח ההתגברות והעשייה לא פסחה גם על ילדיהם, כשגדלים עם אנשים שעושים כל כך הרבה אל מול הקשיים, גם הילדים מוצאים את הכוחות להתגבר בעצמם!

כך גם הבן הקטן, פיני, נקלע בחייו לסיטואציה מבהילה ביותר, כאשר באמצע משחק כדורגל התפרץ למגרש פר זועם. פיני אשר לבש באותו יום חולצה אדומה, מצא את עצמו נרדף על ידי שור זועם, אירוע מפחיד שיכול לשתק כל אחד. פיני לא נבהל לרגע, הוא החל לרוץ לכיוון ביתם, למרות הפחד שהיה יכול לשתק, פיני מצא את הכוחות להמשיך ולרוץ, ולרוץ ולרוץ – מדהים.

לימים פיני הפך את המקרה לחלק מעיסוקו השוטף – הוא החל לרוץ מרתונים בכל רחבי העולם – כוח ההתמדה!

גם בתם הבכורה, יפה, שכל חייה סבלה מחרדות ופחדים ממעליות, ואי אפשר להאשים אותה, כאשר יום אחד נתקעה במעלית עץ ישנה. יפה החליטה שהיא לא מוותרת לפחדים, לימים מצאה את הכוחות נלחמה בחרדות ולא ויתרה, היא המשיכה להשתמש במעליות וניצחה את הפחד – כוח ההתמדה!

לימים פגשה יפה את טומי, נישאה לו ונולדו להם שתי בנות יקרות, מבחינתם זה היה הניצחון, רוח החיים לעולם לא תיגדע – עם ישראל חיי וקיים!

קרדיט: הקשר הרב דורי
נכתב על ידי: Shani Oshri