קהילת גיבורות וגיבורי רעננה והשרון

אנחנו השכנים והשכנות שלך, ואנחנו מזמינים גם אותך להצטרף לקהילה שלנו, קהילה שמטמיעה את זיכרון השואה בעשייה החברתית, מחברת בין הדור שהקים את המדינה לבין הדורות הצעירים – ויוצרת חברה תומכת ומחוברת יותר סביב כולנו. התנדבויות פשוטות ומעצימות במסגרתן אנו מקבלים לא פחות מאשר נותנים.

לא עוד זיכרון טראומטי שנדחק ליום אחד, אלא עשייה יומיומית שזוכרת במעשים, ונותנת לילדים שלנו ולנו דרך מעצימה לזכור – יוצרים יחד משוואה חדשה:

"זיכרון = התנדבות"

גיבורות וגיבורים לשבת

התנדבות פשוטה, ביקור אחת לשבועיים של גיבור/ה הגרים בקרבתך, עם שי קטן וחיוך גדול.

המטרה היא להעצים אותם ולומר להם "תודה", להעצים את עצמנו מהחיבור המרגש, ולהעצים את ילדינו מהחינוך שמוקיר את הדורות הבוגרים.

דוג' לשי: עציץ קטן, חלה ויין לקידוש, עוגה, השי יכול להיות משהו שיצרתם או קניתם, כל עוד מדובר בשי סמלי ומגניב.

חגיגות עם גיבורים

התנדבות קבוצתית שמתרחשת שלא בימי קורונה – חגיגות ימי הולדת אחת לחודש, בבתי אבות ומועדונים לשורדי שואה, שעושות שמח לכולם, ריקודים, שירים, ובעיקר פאן קבוצתי.

חברות וחברי צוות ההובלה - פעילות הפתיחה

אחינועם בן-נס

רוי דולב

נטע הניג

נעמה חי

תמר מנדיל

אלעד קזאז

ילי קלריך

יעל רוזנבוים

נירה שרון

אנחנו מתנדבים מתוך מקום שזוכר שכולם וכולן היו גיבורים וגיבורות (השורדים והנספים)- גם אם לרגע קטן אחד. זיכרון ש-"הגבורה" לא מיוחדת רק ל-"הירואי" אלא גם ובעיקר להתגברות היומיומית, ובמצבים בלתי אפשריים, גם צעד אחד קדימה או פשוט מציאת  הכוח לקום בבוקר, נחשבים כאקט של גבורה.

כשנזכור זאת, נזכור שגם אנחנו יכולים להתגבר על קשיי היומיום, כדי להיות טובים יותר כלפיי עצמנו, אבל גם כלפיי אחרים, לעשות עם ולמען אלו שבזכותם יש לנו מדינה. 

למעשה זו הדרך שבה נהגנו מאז ומעולם – הפיכת הניסיונות להשמידנו לחגיגה של גבורת רוח האדם – כך עשינו עם פסח, חנוכה, פורים (חגים ששימרו זיכרון במשך אלפי שנים) – ככה גם אנחנו מזמינים אותך לקחת חלק ביצירת "הפסח של המאה ה-21" – זיכרון של גבורת רוח האדם שמתמקדת כולה בעשייה משותפת – זה הזיכרון שאנחנו רוצים שהילדים והילדות שלנו יקחו הלאה. 

"נפש האדם מתרחקת מכל מה שמפחית מעוצמתה, ומחפשת את כל מה שמעצים את רוחה" שפינוזה

אנחנו מחברים את כולם, זוכרים שלכל מקום ומקום הנאצים ובני בריתם הגיעו (לאירופה, לצפון אפריקה וגם לאתיופיה), ושהדבר הכי טוב שאנחנו יכולים לקחת מהזיכרון הוא החתירה לעשייה משותפת שיוצרת חברה טובה יותר.

אם נצליח במשימה, התנדבות לא תהיה עוד רק התנדבות, בנוסף לעשיית הטוב, ניצוק משמעות נוספת – שימור חלק משמעותי מהמורשת והזהות שלנו – ביחד הופכים את החושך לאור.

כתבו עלינו

תומכים ותומכות בקהילה

גון שמעוני