"היי, קוראים לי אדם, אני בן 18, וגם לי לא היה מסע לפולין!ֿ
ֿ

חלק מזה בעקבות הקורונה, אבל הסיבה הממש מעצבנת היא ההתעקשות האחרונה של פולין להתערב בתכני המסעות, מה שגרם לביטול כלל המסעות.
זאת הסיבה שאני מזמין אותך לקחת חלק בפתרון הבעיה! אשמח להזמין אותך לערב גאלה של מצעד הגבורה (ערב התרמה שכולו מוקדש לקידום התכנית החינוכית בבתי ספר).ֿ
בשנה האחרונה אני מתנדב במצעד הגבורה, ודבר אחד אני יכול להגיד בוודאות, מדובר בארגון חדשני שהופך את זיכרון השואה לאקטיבי ומעצים – ובקיצור, זה הארגון שגורם לאנשים להתלהב מזיכרון השואה, וגם אם זה נשמע מוזר בהתחלה, זה בדיוק המסרים שאנחנו מעבירים בחנוכה פורים או פסח.
במסגרת הערב נגייס כספים להשקת התכנית בקרב בתי הספר, ובצורה הזאת נאפשר לכל נער ונערה בישראל לזכור במעשים, שאפשר אחרת
בערב יהיה אוכל שף בניצוחם של השף משה שגב וקייטרינג פלפל, בר אלכוהול הנחייה של נתי רביץ ומופע אמנותי – זו תרומה קטנה, מלווה בחוויה גדולה ואימפקט עוד יותר עצום – מחכה לראותכם"

משבר המסעות לפולין

הגיע הזמן לשנות!

"זו אי שפיות לעשות שוב ושוב את אותו הדבר ולצפות לתוצאות שונות" אלברט איינשטיין

תמונות מהתכנית החינוכית

מבנה התכנית

3 שיעורים פרונטאליים במסגרתם בני הנוער יחוו את הקשר בין השואה לבין גבורה יומיומית, ברמת הרעיון, הטרמינולוגיה והנחלת המסר כדרך חיים
1 משימת בית מעצימה במסגרתה יבינו בני הנוער שגם בני המשפחה שלהם גיבורות וגיבורים יומיומיים.
1 אירוע התנדבות קהילתי במסגרתו יחוו בני הנוער קשר ישיר עם גיבורי הקהילה ביחד עם המשפחות, לצד כל התהליך המחשבתי הנוגע ל"איך אני ניגש לגיבור/ה"

התכנית החינוכית עוברת בתיכון "ליאו באק" כבר כשנתיים, והחיבור עם בני הנוער מתרחש כבר למעלה מ-3 שנים, התוצאות מעוררות השראה, רואים את הברק בעיניים של בני הנוער כשהם עוסקים בנושא השואה. הם יוזמים ויוזמות פעילויות, יוצרים, מתנדבים, עושים, מדברים שיח שונה - והכל בעקבות שינוי קטן של פרספקטיבה - מצעד הגבורה מייצר שינוי שכל כך נדרש בחברה הישראלית.

ליטל פרבשטיין

מצאנו את עצמנו מפיקים פעילויות בקנה מידה ארצי, מצד בני נוער ולמען בני נוער. הרמנו התנדבויות שיצרו חיוכים מאוזן לאוזן אצל הגיבורים והגיבורות. יצרנו כנסים, באחד המקרים הגיעו 1,000 תלמידים למפגש הסברה בזום שקיימנו שכלל גם את נציגות משרד החוץ. אני מרגיש גאווה לקחת חלק בפעילויות מצעד הגבורה - גאווה בפעילויות שלי, אבל יותר מכך גאווה בהיסטוריה של העם שלי.