מאות מפתחים מהארץ ומחו"ל שיתפו פעולה בהאקתון "מצעד הגבורה" 2021 כדי לפתח פתרונות טכנולוגיים, שבאמצעותם ניתן יהיה להתנדב ולסייע לשורדי השואה, ולקדם את זיכרון השואה בדרכים חדשניות ובעיקר מעצימות. 

מתוך תפישת עולם ש"נפש האדם מתרחקת מכל מה שמפחית מעוצמתה, ומחפשת את כל מה שמעצים את רוחה" אנו מקווים לחבר אנשים לזיכרון מעצים שישאר לאורך זמן, ויאפשר לכולנו ליצור הווה ועתיד טוב יותר.

ההאקתון הוקם בשיתוף בין מצעד הגבורה Brave Together ומשרד החוץ Israel Ministry of Foreign Affairs, יחד עם מרכז היזמות והחדשנות של האוניברסיטה העברית – Asper Huji Innovate, אלביט מערכות, IMPACT! FIDF קרן המלגות ללוחמים משוחררים, Amazon Web Services, סינמדיה Synamedia וקרן ההשקעות And Ventures.

קישורים לסיקורי ההאקתון -> בסוף העמוד

Slide

שני המוצרים שהגיעו למקום ה-1

Slide העצמה_אחת_ביום# HeroU האפליקציה מאפשרת יצירת פוסטים של גבורה, מותאמים אישית. המשתמשים יכולים לבחור:
(1) רקע (2) תמונות שישתלבו
(3) ציטוט. בעת בחירת הציטוט, ניתן לבחור מתוך מאגר ציטוטים קיים לפי נושאים, או טקסט ספציפי מתוך סיפורי הגבורה הקיימים באפליקציה.
האתר מאפשר לקיים מפגשי למידה עם גיבורים וגיבורות.
המתנדבים לומדים מהגיבורים נושאים שמעניינים אותם כמו לדבר שפה חדשה, לנגן בפסנתר ולשחק שח-מט...
כך מתאפשר לגיבורים להרגיש חיוניים בחברה, להעביר את הידע שלהם לדורות הבאים ולעורר השראה בכולנו.

שני המוצרים שהגיעו למקום ה-2

Slide גיבורים יומיומיים מתכונים של גיבורים אפליקציית התנדבות. האפליקציה מנגישות את תהליך ההתנדבות, ומאפשרות Gamification של תהליך ההתנדבות, כך שהמשתמשים מקבלים מטבעות וירטואליים על כל התנדבות שמבוצעת. האפליקציה פותחה על React Native
ומאפשרת שימוש באנדרואיד ובאייפון.
אתר המאפשר למשתמשים להעלות מתכוני גיבורים וגיבורות, לצד סיפורי הגבורה של הגיבורים והגיבורות. המשתמשים יכולים לצפות במתכונים לפי מדינות, להתעצם מסיפורי הגבורה, ולהכין את המתכונים – בכך לחבר בין הסיפור לבין חוויית הבישול והאכילה, כפי שאנו מקיימים בכל חג וחג.

Meet the team

Meet the team

Ron Isar

Yael Edri

Pdot Shatzfi

Nadav Shaham

Adva Oren

Lipaz Holtzman

Bat-Zion Rosenberg

שני המוצרים שהגיעו למקום ה-3

Slide יצירת קהילה תומכת אינטימית סביב הגיבורים. בצד הגיבורים אפליקציה פשוטה הכוללת 3 בקשות (בקשה לשיחה, עזרה, מפגש), כאשר הגיבורים יכולים לבחור בבקשת העזרה הרצויה, ובכך להעבירה בצורה פשוטה למתנדבים. המתנדבים יכולים לקבל את הצעות ההתנדבות עם הגיבור.ה, ובכך ליצור סביבם קהילה תומכת. גיבורים יומיומיים BraveIL אפליקציית התנדבות. האפליקציה מנגישות את תהליך ההתנדבות, ומאפשרות Gamification של תהליך ההתנדבות, כך שהמשתמשים מקבלים מטבעות וירטואליים על כל התנדבות שמבוצעת. האפליקציה פותחה על אנדרואיד סטודיו.

בין השופטים היו רן נתנזון ראש מחלקת החדשנות של משרד החוץ, רותי כהן דר מנהלת המחלקה למאבק באנטישמיות במשרד החוץ, דן אוריין שגריר ישראל למדינות הבלקן, דר' אמנון דקל מנכ"ל מרכז החדשנות והיזמות של האוניברסיטה העברית- Asper Huji Innovate, איילת כהן סמנכלית Asper Huji Innovate, גיא איסטמטי ראש תחום גיוס באלביט מערכות, אורנה פסח מנכלית IMPACT! FIDF תכנית המלגות ללוחמים משוחררים, מורן ניר, מנהלת בכירה פיתוח עסקי לסטארטאפים ב-Amazon Web Service, יוסי צוריה מייסד NDS, פורפ' דניאל קרן ראש בית הספר למדעי המחשב באוניברסיטת חיפה, דר' יוליה עינב דיקאנית הסטודנטים HIT ותמר שמואלי סמנכלית השיווק ב-HIT, דורון נסימי, מנהל במחלקת הסייבר בסינמדיה, אליענה דן מנכלית עמותת בוגרי 8200, דניאל פלוטקין מייסד Convizit וסמנכל הטכנולוגיות של העמותה, וליאון בן-נס ואנונו, מייסד ומנכ"ל עמותת Brave Together.

קבוצות שותפות

מוצרים נוספים

Slide Heroes around us Remember Our Story האפליקציה מאפשרת הצגת סיפורי גבורה על גביי המפה, בצורה המנגישה את הסיפורים לפי המיקומים השונים. המשתמשים יכולים להעלות בעצמם את הסיפורים ובכך ליצור רשת של סיפורים הממלאת את המפה בסיפורי גבורה שונים – מצעד גבורה וירטואלי. אפליקציה המדריכה יצירת סטוריז' גבורה לאינסטגרם. האפליקציה מאפשרת להנגיש את תהליך יצירת הסטוריז' בצורה מעוררת השראה, המנגישה את סיפור הגיבור/ה לרשתות החברתיות בדומה לאיך שהסטורי של אווה הנגיש את הסיפורים, רק שפה המשתמשים עושים זאת בעצמם.

Slide Flash of Memory (FOM) Project Hub יצירת סרטוני עדות ויראליים. 3 שאלות, אליהן מצלמים 3 תשובות באורך של עד דקה לכל תשובה. השאלות והתשובות נערכים ומתחברים יחדיו. 3 השאלות המובנות (1) ספר על קושי שחווית (2) איך הרגשת ומה גרם לך להתגבר (3) מה הינך מצווה לנו להמשך? כמובן שיש גם אופציות להכנסת שאלות אתר המאפשר ניהול והצגת התנדבויות, יצירת התנדבויות חדשות בידי מנהלים

Slide היומן מנהל את כולנו, אז אולי הוא גם ינהל לנו את הזיכרון. במסגרת האתר ניתן יהיה לקרוא סיפורי גבורה, ובעיקר לשריין תזכורות ביומן של סיפורים שונים, בהתאם לתאריכים משמעותיים בחיי הגיבור/ה. זיכרון מעצים לוריד - פופאפ ביומן, שמסדר לכם העצמה קטנה בשבוע Heroes Trivia Remember Them במסגרת האפליקציה מוצג סיפור בחלקים, כאשר לכל חלק נדרש להחליק ימינה או שמאלה (בסגנון טינדר), כאשר כל צד מסמל תשובה שונה. לבסוף מוצג בפני המשתמשים אחוז הדיוק שלהם ביחס לסיפור. בצורה זאת, נוצרה משחקיות של הסיפור, המאפשרת לימוד בצורה מעצימה, מונגשת וממכרת.

סיקור האירוע בתקשורת